Niezwykła precyzja przekazu we wszystkich zakresach częstotliwości, z której wynika przestrzenność i dokładna lokalizacja dźwięku. Jeśli do tego dodamy lekkość i naturalną niewymuszoną muzykalność powodującą ogromną radość ze słuchania muzyki, to będziemy wiedzieli jak brzmią kable firmy Metrum. Tak brzmi czysta muzyka.

Karol Radziwonowicz - pianista

To przerażające! Kable Metrum w każdym systemie audio, nawet w takim który wydaje się być skończoną doskonałością, wnoszą rewolucyjne zmiany w przejrzystości, czytelności i szeroko pojętej jakości dźwięku. Dzieje się tak, niezależnie od tego w jakim miejscu systemu audio, użyjemy odpowiedniego, dedykowanego przez firmę kabla Metrum. Efekt zawsze jest ten sam, jest po prostu lepiej! Nie wiem jak można określić w tym wypadku stosunek jakości do ceny, bo jeśli zastosowanie kabli Metrum przynosi zawsze wyraźny, jakościowy postęp, to znaczy że kable takie są „bezcenne”! I to jest właśnie „przerażające”!

Wojtek "Horst" Jankowski - saksofonista, analityk dźwięku

Odkrycie firmy metrum i poznanie zarządzającego nią p. Andrzeja Grochowskiego odmieniło moje życie audiofila o 180 stopni. Stałem się szczęśliwym posiadaczem jednego kabla interconnect oraz dwóch kabli zasilających wyprodukowanych przez Metrum. Jeśli chodzi o interconnect RCA, porównywałem kilka kabli, m.in. Harmonixa, z kabelem zaoferowanym przez Metrum. Ten ostatni dawał rezultaty, które najbardziej mnie satysfakcjonowały: naturalne, przejrzyste i selektywne brzmienie, a przy tym bez docieplenia (w przeciwieństwie do Harmonixa). Co ciekawe interconnect Metrum pozwolił usłyszeć niesłyszane dotąd detale, np. selektywność brzmienia fortepianu w sonatach Szostakowicza na wiolonczelę i fortepian. Z kolei kable zasilające poprawiły dynamikę. Niby nic takiego, ale jaki przeskok! Nagle dynamika się rozciągnęła, nabrała mikrodetali, wypełnienia, a forte zaczęło „walić po uszach”. Bardzo przyjemnie rzecz jasna. Zdecydowanie polecam.

Maciej Chiżyński, juror International Classical Music Awards

Słuchałem w życiu wielu zestawów audio , mam sprzęt wysokiej klasy , tak potrzebny w mojej pracy , np. podczas montażu lub odsłuchu płyt . Ciekawym eksperymentem jest np. słuchanie jednego utworu w różnych wykonaniach , porównywanie interpretacji i jakości nagrania , smakowanie wszelkich różnic dynamicznych , agogicznych – nieraz uderzających . Wydawało się , że doskonale znam brzmienie płyt , które są świetnie zarejestrowane / z przykrością konstatuję , że jest ich coraz mniej … / . Ale po podłączeniu kabli głośnikowych firmy METRUM doznałem szoku . Nagle zacząłem słyszeć nowe szczegóły ; przekaz dżwiękowy zyskał na plastyczności , pojawiła się lepsza kontrola basu , sopran był miękki i aksamitny , scena o poszerzonym spektrum , ba , utwory w których znam każdą nutę – muzycy grali jakby bardziej muzykalnie i z jeszcze piękniejszą frazą … Niesamowite ! Serdecznie kibicuję młodej firmie – tak trzymać !
Tomasz Radziwonowicz - dyrygent, kompozytor